VISAVERTIS LESALAS „KUKURŪZINIAMS“ BROILERIAMS KONKURSE „LIETUVOS METŲ GAMINYS 2020“ APDOVANOTAS AUKSO MEDALIU!

Gruodžio 17 d. 24-ą kartą skelbiami Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai. Apdovanojimams buvo nominuotos 76 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų.

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė kooperatyvo „Agroaves group“ gaminamam visaverčiui lesalui „kukurūziniams“ broileriams aukso medalį.

Visavertis kombinuotasis lesalas „kukurūziniams“ broileriams – skirtas lesinti viščiukus broilerius antroje penėjimo pusėje ir gaminamas pagal unikalią receptūrą – jo sudėtyje yra virš 50 % kukurūzų. Lesalai „Kukurūziniams“ broileriams neturi analogų visoje Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

Gaminį sukūrė ir 2020 metais rinkai pristatė kooperatyvo „Agroaves group“ technologų komanda, bendradarbiaudama su Lietuvos ir užsienio šalių veterinarijos specialistais, paukščių augintojais. Šiuo produktu įmonė stengiasi atkreipti dėmesį į alternatyvias mėsinių viščiukų veisles, suteikti galimybę vartotojui pasirinkti sveikesnę ir įvairesnę vištienos produkciją.

Visaverčio kombinuotojo lesalo „Kukurūziniams“ broileriams išskirtinumas – lesalo gamyba inovatyvia įranga taikant specialią gamybos technologiją, kurių dėka gaminamos tvirtos ir nesubyrančios (nors didžiąją lesalo žaliavų dalį sudaro kukurūzai) granulės bei gaminio žaliavų sudėtis.

Skirtingų žaliavų frakcijų smulkinimui naudojami Danijos kompanijos „Skiold“ diskiniai malūnai, sumalantys žaliavas iki vienodos frakcijos dalelių. Gaminant šį pašarą vykdomas itin tikslus žaliavų dozavimas, taikomas daugkartinis komponentų homogenizavimas. Granuliuojant pašaras apdorojamas 150º C vandens garu, atliekamas dvigubas kondicionavimas austrų „Andritz“ aukštųjų technologijų įranga. Sugranuliuotas pašaras apipurškiamas aliejaus aerozoliu ir fermentų mišiniu. Pagamintų lesalų kiekvienos granulės vienoda sudėtis stabiliai užtikrina optimalų broilerių priesvorio augimą bei paukščių sveikatingumą.

Visavertį kombinuotąjį lesalą, kurio sudėtyje yra didelis kiekis kukurūzų, galima pagaminti tik preciziškai suderinus gamybos linijos įrenginius. Dėl ilgos pašarų ekspozicijos trukmės, išlaikant technologinį režimą, kukurūzuose esantis krakmolas želatinuojasi ir granulės tampa tvirtos, blizgios, patrauklios formos. Toks pašaras yra transportabilus ir gali būti vežamas autotransportu dideliais atstumais.

Visos žaliavos kombinuotųjų lesalų gamyboje, naudojamos tik patikrinus jų kokybę atestuotoje Grūdų ir Kombinuotųjų pašarų laboratorijose. Kokybiniai rodikliai nustatomi ne tik pagaminus kombinuotąjį pašarą, bet ir vienodais laiko tarpais gamybos metu, kad savalaikiai būtų aptinkamas menkiausias nuokrypis nuo technologinio proceso parametrų neišlaikymų ar lokalaus žaliavų kokybės pakitimo.

Kombinuotaisiais visaverčiais lesalais „Kukurūziniams“ broileriams rekomenduojama lesinti SASSO veislės viščiukus broilerius ir jos mišrūnus, kitų alternatyvių veislių lėto augimo mėsinius viščiukus ir jų mišrūnus bei pagrindinių šiuo metu auginamų pramoninių veislių Ross-308 ir Cobb-500 viščiukus broilerius.

Visaverčiais kombinuotaisiais lesalais „Kukurūziniams“ broileriams lesintų paukščių odelė ir riebalai nusidažo gelsva spalva, mėsa įgauna subtilų, gurmanų itin vertinamą skonį ir tekstūrą. Kukurūzų grūduose esantis aliejus praturtina pašarus natūraliu vitaminu E, kuris yra itin stiprus antioksidantas bei turtingas nesočiosiomis riebalų rūgštimis.

Kooperatyvo „Agroaves group“ technologų komanda, kurdama Lietuvos metų gaminiui pristatomą produktą, atliko įprastai lesinamų ir „Kukurūzinių“ broilerių skerdienos juslinius tyrimus. Net 92 % apklausos dalyvių išreiškė nuomonę, kad „Kukurūzinių“ broilerių mėsa buvo kvapnesnė, dalyviai pažymėjo mėsos „brandumą“, vandens sugeriamumą. Visi apklausos dalyviai teigiamai įvertino gelsvą broilerių skerdienos odelę ir stangrumą.

Lesalai pakuojami į 20 kg PP maišus, didmaišius, pristatoma betarė produkcija.

Gaminio platintojas – UAB „Ariogalos grūdai“, kooperatyvo „Agroaves group“ narys.