Visaverčiai lesalai pakaitinėms vištaitėms skirti dėsliųjų veislių ir jų hibridų viščiukams pagal įmonės technologų sukurtas receptūras, remiantis naujausiomis mokslininkų ir paukščių auginimo ekspertų rekomendacijomis. Aukštą pašarų kokybę garantuoja moderni kombinuotųjų pašarų laboratorija ir maksimali žaliavų ir gaminamų pašarų kokybės kontrolė. Visaverčių lesalų gamybai naudojami tik lietuviški, kruopščiai atrinkti grūdai.

Visaverčiai lesalai pakaitinėms vištaitėms gaminami dviems auginimo periodams:

 • Startinis auginimo periodas, skirtas pakaitinėms vištaitėms 0-28 d. amžiaus;
  Sudėtis: kviečiai, sojų rupiniai, kukurūzai, augalinis aliejus, mineralinės medžiagos, aminorūgštys, mikro ir makroelementai, vitaminai, fermentai ir kt.
 • II auginimo periodas, skirtas pakaitinėms vištaitėms 28 – 126 d. amžiaus;
  Sudėtis: kviečiai, kukurūzai, sojų rupiniai, kvietrugiai, saulėgrąžų augalinis aliejus, mineralinės medžiagos, aminorūgštys, mikro ir makroelementai, vitaminai, fermentai ir kt.

Kombinuotieji pašarai ir lesalai gaminami granuliuoti, tad kiekvienos granulės vienoda sudėtis stabiliai užtikrina optimalų priesvorio augimą bei paukščių sveikatingumą minimaliomis pašarų sąnaudomis. Tokie pašarai nedulka ir yra paruošti vartoti, geriau pasisavinami. Terminiu žaliavos apdorojimu sunaikinami galimi ligų sukėlėjai.

Startinis auginimo periodasSmulkios granulėsØ 2,4 mm
II auginimo periodasStambūs trupiniaiØ 3,4 mm

Mūsų specialistai pataria:

 • Išsiritusius (nuo pirmos dienos) dėsliųjų veislių ir jų hibridų viščiukus pirmiausia pagirdyti švariu vandeniu. Pirmas dvi dienas vanduo turi būti 20-25 °C (kambario) temperatūros.
 • Pagirdžius lesinti viščiukams skirtais startinio periodo pilnaverčiais kombinuotaisiais lesalais. Ir tik jais.
 • Pirmas kelias paras rekomenduojama pateikti lesalus ant popieriaus, o po kelių valandų vis patikrinti ar viščiukų gūžiai pilni, ar jie sotūs.
 • Neturint kombinuotųjų lesalų galima duoti smulkintų kietai virtų kiaušinių arba varškės, bet tai nerekomenduojama dėl nesubalansuoto lesalo ir greito gedimo bei spartaus patogenų plitimo šiltoje aplinkoje.
 • Lesalai, kurių viščiukai nesulesė, turi būti pašalinti iš paukštidės, jų negalima supilti į kraiką.
 • Startiniu auginimo periodu (iki 28 d.) lesalo kiekis neribojamas. Jo turi būti lesalinėse visą laiką.
 • Rekomenduojama nuo 28 auginimo dienos pradėti įmaišyti II auginimo periodo lesalo.
 • Pradedant įmaišyti, patariame pirmąją savaitę 25 % startinio lesalo pakeisti  į II auginimo periodo, antrąją – 50%, trečiąją – 75%, ketvirtąją savaitę – 100%.

Kombinuotųjų pašarų technologai gali sukurti klientams individualias receptūras pagal klientų pageidavimus arba pagaminti kombinuotuosius pašarus pagal užsakovo receptus.

Lesalų galite įsigyti firminėje parduotuvėje Žemaičių g. 30, Ariogaloje, Raseinių r. arba užsisakyti  su pristatymu į vietą telefonu +370 694 74313 ir el. paštu pardavimai@ariogalosgrudai.lt

Dėl didesnio pašarų kiekio prašome kreiptis info@ariogalosgrudai.lt